Top

Atrakcje Kampinosu to raj dla tych, którzy cenią sobie bliskie obcowanie z przyrodą i chcą poczuć zwolniony rytm tej naturalnej krainy. Jeśli zależy Ci, by wyrwać się z zatłoczonego i zanieczyszczonego miasta, sprawdzony kierunek z Warszawy jest jeden. Puszcza Kampinoska i jej okolice. Naturalna odskocznia od codzienności, dzięki której naładujesz baterie, ale też będziesz mieć okazję, by przekonać się o sile przyrody i jej pięknie pod różnymi postaciami.

Powierzchnia Kampinoskiego Parku Narodowego wynosi 385 km2.

Pomysł na weekend za miastem

Choć sąsiaduje z dużym miastem, jest totalnie innym światem. Puszcza Kampinoska to miejsce stworzone dla osób, które chcą odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem i zrelaksować się przy naturalnych dźwiękach przyrody. Spacer pośród wysokich drzew, bujnych krzewów, przy akompaniamencie ptasiego śpiewu i w towarzystwie dzikich zwierząt? To nie tylko fascynujące doświadczenie, ale przede wszystkim niezapomniana przygoda!

Wiesz, że teren Kampinoskiego Parku Narodowego w 71% zajmują lasy?

Pokonując kolejne kilometry ścieżek i przy odrobinie szczęścia, niektórych mieszkańców puszczy możesz spotkać „twarzą w twarz”. Podążając szlakami, przygotuj się na to, że będziesz świadkiem wspaniałych widoków z dzikimi zwierzętami w rolach głównych. Dzięki temu poczujesz się jak prawdziwy łowca przygód, którego pasjonuje odkrywanie coraz to nowych rzeczy i zjawisk.

Natura, zwierzęta, mokradła, łąki i piękne lasy to niekończące się atrakcje Kampinosu, które towarzyszą każdemu turyście

Kampinos. Co zobaczyć?

Mówią, że mieszkać w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego, to tak, jakby wygrać na loterii. Dlaczego? Oprócz tego, że świeże kampinoskie powietrze jest towarem bezcennym w Warszawie, to codzienny widok z okna na las i polany daje poczucie bliskości z naturą i wyciszenia. A możliwość osobistego poznania mieszkańców puszczy nie jest tu losem wygranym na loterii, lecz raczej regularnym doświadczeniem i częstą atrakcją Kampinosu. I to właśnie przyciąga mieszkańców i turystów jak magnes.

Wiesz, że w Kampinoskim Parku Narodowym może występować około 16,5 tysiąca gatunków zwierząt?

Niemal każdego dnia do domostw Kampinosu czy innych miejscowości położonych w otulinie puszczy pukają jej mieszkańcy. A to chociażby: łosie, dziki, lisy, zające czy nawet wilki, które systematycznie i coraz liczniej powracają w te strony. Wiedz, że Kampinoski Park Narodowy jest azylem do życia dla tysięcy zwierząt! I one wszystkie mogą być Twoimi sąsiadami. Widok stadka saren skubiących trawę na polanie tuż za płotem, które możesz podziwiać przy kubku porannej kawy, jest luksusem, na który mieszkańcy miasta nie mogą sobie pozwolić! 

Mapy i szlaki turystyczne

Atrakcje Kampinosu. Na wyciągnięcie ręki

Puszcza Kampinoska i jej mieszkańcy zagwarantują Ci, że bardzo często poczujesz się, jakbyś oglądał National Geographic. Z tą tylko różnicą, że wszystko będzie się działo na żywo, tuż za Twoimi drzwiami lub oknem. Jeśli chcesz takimi widokami cieszyć o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od pory roku, zamieszkaj w malowniczym sąsiedztwie dziewiczej puszczy. Inwestycja w działkę lub nieruchomość w Kampinosie będzie strzałem w dziesiątkę.

Symbolem Kampinoskiego Parku Narodowego jest łoś. Liczy sobie około 2,5m długości, 2m wysokości i nawet do 450 kg wagi!

Lokalizacje za przysłowiowym płotem z puszczą są na wyciągnięcie ręki. Przykładem może być chociażby wieś Kampinos lub pobliska Granica. Znajdziesz tu z pewnością piękny kawałek ziemi z czystym powietrzem w pakiecie, który może być Twój. Stąd też od razu możesz wejść na jeden z piękniejszych szlaków turystycznych po rezerwacie Granica. Miejscowość tę dzieli od Warszawy zaledwie 40 kilometry. To około 35-40 minut jazdy samochodem, czyli tyle samo, jeśli mielibyśmy brać po uwagę codzienną jazdę warszawskimi ulicami. A więc dosłownie rzut beretem od miasta możesz cieszyć się obcowaniem z przyrodą i widokami, których próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Twoje miejsce na ziemi

Zakochasz się w błogiej ciszy, leśnych zapachach i przestrzeni. Spokój płynący z kampinoskiej natury sprawi, że będzie to Twoje miejsce na ziemi. Mieszkając w pobliżu puszczy, a za sąsiadów mając leniwie pasące się zwierzęta, przekonasz się, że czas naprawdę może płynąć wolniej. Nie musisz wychodzić z domu, by poczuć energię natury. Jeśli jednak zdecydujesz się na spacery po leśnych ścieżkach i szlakach, na każdym kroku czeka Cię miła niespodzianka.

A gwarantują to tysiące gatunków unikalnych roślin, które wyglądem i zapachem będą oddziaływać na zmysły. Za każdym razem, kiedy wybierzesz się na szlak, odkryjesz całkiem nową przestrzeń i miejsca, których wcześniej nie było Ci dane zobaczyć. Co więcej, nowe pory roku ukażą Ci naturę w różnych obliczach i kadry niczym z pamiątkowych widokówek.

0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244