Poznaj Kampinos

Wycieczki

Mapy & szlaki

Warto wiedzieć

Top

Każdy z nas potrzebuje oderwać się raz na jakiś czas od pędu i gwaru Warszawy. Relaks z dala od metropolii przyciąga coraz więcej osób. Dla tych, którzy nawet odpoczywać lubią aktywnie, polecamy wybrać się do Puszczy Kampinoskiej. To miejsce jest genialną odskocznią od codziennej rutyny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A atrakcje w Kampinosie są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Odpoczywaj jak lubisz

Prawda stara jak świat, a jednak aktualna cały czas: ruch to zdrowie! Dlatego, jeśli nie masz pomysłu jak spędzić wolny dzień czy weekend, proponujemy, by zrobić to aktywnie! Puszcza Kampinoska dla mieszkańców Warszawy i okolicznych miast jest do tego celu wprost stworzona. Dlaczego? To właśnie tutaj masz możliwość odetchnąć pełną piersią świeżym powietrzem podczas ulubionych aktywności.

Jednodniowy wypad za miasto

Lubisz długie spacery? Trenujesz nordic walking? A może biegasz lub jeździsz na rowerze? Każda z tych sportowych rozrywek sprawi Ci podwójną przyjemność, bo okoliczności przyrody są w Kampinosie zachwycające.

Na jednodniową wycieczkę możesz wybrać się przykładowo do Rezerwatu Granica, Rezerwatu Czapliniec, Rezerwatu Zaborów lub rozpocząć wędrówkę z Cmentarza Palmiry (szlak o długości 12 km).

Mapa szlaków pieszych i rowerowych w Kampinoskim Parku Narodowym koło Warszawy
Bezpłatna mapa szlaków do pobrania tutaj

Pomysł na weekend

Kierunek na Puszczę Kampinoską jest dobrym wyborem na niedaleki weekendowy wypad. Dosłownie rzut beretem od centrum miasta czeka na Ciebie prawdziwy raj. Rozbudowana infrastruktura i mnóstwo atrakcji jest gwarancją, że niezależnie od pory roku spędzisz tu czas miło i aktywnie, czyli tak, jak lubisz. Nieruchomości w okolicach Kampinosu i baza noclegowa są dostosowane do potrzeb turystów. Jeśli więc zechcesz przenocować w sąsiedztwie dzikiej natury, nic nie stoi na przeszkodzie. Możliwości rekreacji jest tu mnóstwo.

Dzień 1. Sobota

Jeden dzień pobytu warto zarezerwować na pieszą wędrówkę i zwiedzanie zabytków oraz ciekawych miejsc zlokalizowanych w puszczy.

Dzień 2. Niedziela

Drugi dzień możesz spędzić na porannym joggingu w rytm śpiewu ptaków, zasłużona zaś chwila odpoczynku może odbyć się na leśnej polanie. Jeśli zachowasz ciszę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na własne oczy zobaczysz lub usłyszysz rodowitych mieszkańców puszczy, m.in.: sarny, łosie, rysie, zające i setki gatunków ptaków.

Szlaki turystyczne w Kampinosie

Puszcza Kampinoska jest nie tylko bogactwem roślin i zwierząt. Choć to właśnie one w dużej mierze stanowią o atrakcyjności całego parku. Na uwagę zasługują także szlaki turystyczne w Kampinosie, których jest naprawdę mnóstwo, a co więcej, są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, czy wybierasz się do puszczy w pojedynkę, z przyjaciółmi czy z dziećmi, masz do wyboru kilkanaście tras o różnej długości i tematyce.

Dla każdego coś dobrego

Oznaczonych, przygotowanych i oddanych do dyspozycji turystów jest ponad 360 kilometrów szlaków pieszych i ponad 200 kilometrów tras rowerowych. Dyrekcja parku i władze zadbały o to, by infrastruktura wokół puszczy była dostosowana do potrzeb podróżnych. Dlatego w pobliżu Puszczy Kampinoskiej zlokalizowanych jest aż 15 parkingów dla samochodów, motorów, a także miejsca przeznaczone dla rowerzystów. Udogodnienia te sprawiają, że bez problemu można się dostać na dowolne szlaki turystyczne w Kampinosie.

O tym warto wiedzieć

Bezpłatne mapy szlaków

Zastanawiasz się, skąd zacząć swoją podróż po Puszczy Kampinoskiej? Opracowaliśmy dla Ciebie zestaw bezpłatnych map pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. W każdej chwili możesz pobrać je tutaj i ściągnąć na telefon do wglądu jako PDF lub do samodzielnego wydruku. Dzięki temu niezbędne informacje zawsze będziesz mieć pod ręką.

Jak dojechać?

Bardzo ważną zaletą Puszczy Kampinoskiej jest to, że można się do niej dostać na kilka różnych sposobów. Dla posiadaczy samochodów przewidziano nawet parkingi przy różnych wejściach do parku.

Jeśli natomiast nie masz własnych czterech kółek, na oficjalnej stronie Kampinoskiego Park Narodowego możesz sprawdzić dostępność środków transportu publicznego, oto link.

Najpopularniejsze pytania

Do puszczy wybierasz się po raz pierwszy? Przejrzyj najczęściej zadawane przez turystów pytania i merytoryczne odpowiedzi. Zgromadziliśmy je dla Ciebie tutaj. Konkretne wskazówki i rady pozwolą Ci zaplanować swój wypad i poznać najciekawsze atrakcje Kampinosu. A jeśli szukasz pomysłów na kolejne podróże, zajrzyj do innych propozycji wycieczek. Opracowaliśmy zestaw inspiracji, które możesz dowolnie modyfikować według własnych potrzeb.

Wędrówka po Puszczy Kampinoskiej jest sprawdzonym sposobem na naładowanie baterii po ciężkim tygodniu. Jeśli lubisz spędzać wolny czas na powietrzu i masz dość miejskiego gwaru, szlaki turystyczne i atrakcje Kampinosu z pewnością pozwolą Ci oczyścić umysł i nabrać energii do działania.

0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244