Top

Czyste powietrze to luksus, na który może pozwolić sobie aktualnie coraz mniej osób, szczególnie mieszkańców dużych miast. A wszystko przez smog i zanieczyszczenia, które są cichymi niszczycielami naszego zdrowia. Jak bumerang w mediach i Internecie wraca temat ochrony środowiska i dbałości o powietrze. Ciężka walka, w której po jednej stronie stoi uprzemysłowiony świat, a po drugiej ludzkie zdrowie i życie trwa w najlepsze. Są jednak miejsca, w których można nie myśleć o maskach antysmogowych i odetchnąć pełną piersią bez obaw, kaszlu i łzawiących oczu. Jednym z nich jest Kampinos.

Kampinos. Zielone płuca Warszawy

Smog w tak dużych miastach jak Warszawa jest współcześnie zjawiskiem powszechnym. I nie można się dziwić, że mieszkańcy aglomeracji szukają azylu poza granicami zanieczyszczonej aglomeracji. Na szczęście nadal istnieją takie naturalne obszary, które dosłownie i w przenośni są zielonymi płucami miasta. To właśnie dzięki Puszczy Kampinoskiej mieszkańcy stolicy są zdrowsi. Jak to możliwe?

Kampinos, który jest oddalony zaledwie o 30 minut jazdy samochodem od centrum miasta, statystycznie swoim świeżym powietrzem zasila Warszawę nawet trzy razy w tygodniu!

A wszystko to za sprawą zachodniego wiatru, który jest charakterystyczny dla naszego położenia geograficznego. Pozwala on szybko i skutecznie „wentylować” miasto. Ogromne masy świeżego powietrza dosłownie pompowane są z zielonych obszarów Kampinosu. Idą przez Izabelin, Łomianki, Bemowo, Bielany, Fort Bema aż po ścisłe centrum miasta.

Puszcza. Miejsce bez warszawskiego smogu

Nie raz pewnie przyszło Ci na myśl, że miło byłoby wstać rano, z pełną swobodą otworzyć okno mieszkania lub domu i złapać świeży powiew powietrza w płuca, prawda? Dla tych, którzy mieszkają w mieście, przy ruchliwych ulicach często pozostaje tylko o tym pomarzyć. Wcale nie musi tak być. Miejscem, które skutecznie broni się przed warszawskim smogiem jest Kampinos. Zależy Ci, by poczuć bliskość przyrody, bez skrępowania położyć się w cieniu drzew na miękkiej trawie i odetchnąć leśnym powietrzem? W takim razie tę lokalizację musisz poznać bliżej.

Zamieszkaj w sąsiedztwie czystego powietrza

Niektórzy twierdzą, że sąsiadów się nie wybiera. I mają trochę racji. No dobrze, może nawet więcej niż trochę. Ale na pewno nie w stu procentach. Bo o ile na to, kto się wprowadzi do mieszkania w bloku czy wybuduje dom tuż za płotem, nie mamy wpływu, to już na wybór sąsiedztwa tak. I trzeba mieć świadomość, że to jest bardzo ważna decyzja

Zanim zdecydujesz się na zakup działki w Kampinosie i wybudowanie wymarzonego domu, spędzasz całe godziny na znalezieniu idealnej lokalizacji. Rozważane są różne opcje i analizowane czynniki, które mają wpływ na ostateczny wybór. Oprócz udogodnień, jakie bez dwóch zdań daje życie w mieście, miej na uwadze zdrowie swoje i swoich najbliższych. Dobrym sąsiedztwem, które pozwala uciec od miejskiego powietrza, jest właśnie Kampinos.

Kampinos to azyl za miastem

Od kilku już lat obserwujemy pewien trend. Coraz więcej osób z dużych miast przeprowadza się w spokojniejsze, mniej zanieczyszczone miejsca. I jest to zjawisko, które systematycznie się rozpowszechnia. Osoby pracujące na co dzień w stolicy wolą nadłożyć kilometrów do biura po to, aby w wolnym czasie móc cieszyć się czystym powietrzem, pięknymi widokami i przestrzenią do różnych aktywności na świeżym powietrzu.


Wyobraź sobie: mieszkasz w Kampinosie, pracujesz w Warszawie. Ile zajmie Ci dojazd do pracy?

  • Śródmieście — 40 minut
  • okolice Ronda Daszyńskiego — 35 minut
  • Mokotów — 45 minut

Takie czasy porannych podróży są porównywalne (a nawet krótsze!) z codziennym dojazdem z Bielan, Żoliborza, Tarchomina, Ursynowa czy Wilanowa. Jak to możliwe?

Błyskawiczny dojazd to w dużej mierze zasługa Obwodnicy Warszawy (droga S8). Otula ona od zachodniej strony miasto i zapewnia szybki dojazd do właściwie wszystkich dzielnic lewobrzeżnej Warszawy. Od Bielan przez centrum po Mokotów i Ursynów. Kampinos właśnie to gwarantuje.

Kampinos daje mieszkańcom Warszawy możliwości – nie trzeba już rezygnować z jednego kosztem drugiego. Mnóstwo kilometrów szlaków turystycznych do długich popołudniowych spacerów lub porannego joggingu, dobrze oznaczone szlaki rowerowe. Więcej? W Kampinosie zobaczysz też szlaki konne, duże polany rekreacyjne i wiele miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku. Każdy znajdzie tu zakątek, w którym miło spędzi czas. A wszystko to w otoczeniu bogactwa roślin i zwierząt, które są mieszkańcami tego nieskażonego działaniem człowieka obszaru.

Kampinoskie powietrze 30 minut od Warszawy

Wielu Warszawiaków zdaje sobie sprawę z tego, jakie korzyści płyną dla ich zdrowia i samopoczucia z regularnego przebywania na świeżym powietrzu. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że coraz więcej mieszkańców stolicy poszukuje nieruchomości na sprzedaż w Kampinosie. Bliskość natury i różnorodne możliwości rekreacyjno-turystyczne, które oferuje ten teren, zachęcają do osiedlenia się. Szczególnie teraz, kiedy czyste powietrze jest na wagę złota.

Jeśli szukasz miejsca na weekendowy wyjazd, żeby naładować baterie, ale nie chcesz spędzić w samochodzie całych wieków, kierunek jest jeden. Niemal tuż pod nosem. Kampinos powita Cię z otwartymi ramionami, spokojem, ciszą i świeżym powietrzem. Urokliwe zakątki puszczy z pewnością zdobędą Twoje serce i sprawią, że będziesz do nich wracać tak często, jak to tylko możliwe.

Puszcza Kampinoska jest ewenementem na skalę światową. Mieszkańcy Warszawy zdają sobie z tego sprawę. Potwierdza to fakt, że nieruchomości w Kampinosie cieszą się coraz większą popularnością. I nie ma się czemu dziwić. Każdemu z nas zależy na tym, by działka pod wymarzony dom czy mieszkanie w bloku zlokalizowane było w miejscu, w którym skumulowane jest tak wiele udogodnień do życia i korzyści dla zdrowia.

0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244