Poznaj Kampinos

Wycieczki

Mapy & szlaki

Warto wiedzieć

Top

Wszystko, co nas otacza, powinno tworzyć spójną, miłą dla oka całość. Nie inaczej jest w przypadku różnego typu architektury, na stałe goszczącej w naszym krajobrazie. Jeśli planujesz zakupić nieruchomość lub zainwestować w działkę pod wymarzony dom, zaprojektuj go w zgodzie z krajobrazem, który będzie Cię otaczał. Dzięki temu stworzysz idealne miejsce do życia dla siebie i rodziny, do którego zawsze z przyjemnością będziecie wracać.

Nieruchomości w harmonii z naturą

Choć współcześnie temat ten wysunął się na światło i zyskał popularność, to tak naprawdę idea projektowania nieruchomości tworzących harmonijną całość z krajobrazem liczy osobie wiele lat. Jej prekursorem był Frank Lloyd Wright, który zyskał sławę dzięki swoim unikalnym projektom architektonicznym wkomponowanych w naturę. Sztandarowym przykładem może być tu dom nad wodospadem, czyli „Fallingwater” z 1935 roku lub „Kenneth and Phyllis Laurent House”.

Na czym polega projektowanie architektury zgodnie z krajobrazem? Budynek, który ma powstać w myśl tej koncepcji, powinien być integralną częścią otaczającej go przestrzeni. Będzie on swoistym przedłużeniem każdego składnika przyrody, z którym przyjdzie mu sąsiadować. Taka harmonijna kompozycja wpływa korzystnie nie tylko na ogólną estetykę przestrzeni, ale przede wszystkim na jakość życia mieszkańców. Dlaczego tak się dzieje?

Osoby, które na co dzień mają bliski kontakt z naturą, czerpią z niej energię i spokój jednocześnie. Pozwala to na szybszą regenerację organizmu, wpływa na lepsze samopoczucie i daje siłę do aktywnego działania. Nie bez znaczenia jest tu kolor zielony, któremu przypisuje się właściwości lecznicze i uspokajające. Dlatego między innymi coraz częściej stosuje się go w architekturze wnętrz.


Sposoby nawiązania do przyrody

Chcesz zainwestować w nieruchomość wpisującą się w naturę? Ważne, by mieć świadomość tego, co ją charakteryzuje. Wybór materiałów do budowy, kolorystyka na zewnątrz, wystrój w środku i ostateczna forma projektu determinowane są przez środowisko. To właśnie dzięki temu możliwe jest stworzenie nieruchomości, która będzie perfekcyjnie komponować się z otoczeniem.

Dlaczego wszystkie te czynniki są tak ważne? Otóż spójność nowo powstałych obiektów w naturalnym środowisku wpływa na nastrój i psychikę człowieka. To udowodnione, że nasze samopoczucie jest zdecydowanie lepsze w sytuacji, kiedy otaczający nas świat jest harmonijny, a poszczególne jego elementy nawiązują do siebie w różny sposób.


Nieruchomości w Kampinosie

Architektura wpisująca się w naturalny krajobraz, czyli tzw. organiczna jest aktualnie bardzo modna. Domy z kamienia, cegły czy drewna cieszą się dużą popularnością wśród osób, które decydują się na budowę własnych czterech kątów. Dla mieszkańców większych miast idealnym do tego miejscem jest otulina Puszczy Kampinoskiej. Nieruchomości i działki pod budowę domu w tym regionie zwracają na siebie uwagę coraz liczniejszej grupy inwestorów.

0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244