Poznaj Kampinos

Wycieczki

Mapy & szlaki

Warto wiedzieć

Top

Ostatnie lata to duża popularność i ciągle rosnące zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie (i nie tylko!). Niezależnie od tego, czy jest to wynikiem chwilowej mody, czy rzeczywiście nasz sposób patrzenia na świat się zmienił, przejście na ekologiczny styl życia to krok w dobrym kierunku. Na czym właściwie polega? Czy jest dla każdego? Jakie są przykłady zrównoważonych inwestycji?

Ekologiczny styl życia – ukłon w stronę środowiska

Ekologia niejedno ma imię, a jej zakres pozwala na to, by każdy realizował działania na miarę swoich możliwości. To np. kompostowanie lub segregacja śmieci, kupowanie naturalnej żywności od rolników, ograniczenie zużycia wody, przemyślane zakupy, ograniczenie zużycia plastiku, ale też np. czerpanie energii z odnawialnych źródeł i eko budownictwo.

Życie w otoczeniu przyrody

Ludzie coraz częściej szukają kawałka ziemi z dala od zanieczyszczonych miast. Wybierają lokalizacje na ich obrzeżach lub na wsiach. Tam oprócz świeżego powietrza, mają zagwarantowaną ciszę i spokój. Zmiana miejsca zamieszkania to dobry moment, by pójść krok dalej. I pochylić się nad zagospodarowaniem nowej przestrzeni tak, by:

  • była przyjazna środowisku,
  • niosła za sobą konkretne korzyści (oszczędności) dla nowych właścicieli.

Ekologiczne rozwiązania to inwestycja

Zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami w budownictwie rośnie. To wynik  większej świadomości w tym zakresie, a także troski o środowisko. Choć trzeba podkreślić, że nie bez znaczenia są także aspekty finansowe. Po pierwsze dlatego, że ekologiczne patenty stosowane w domu pozwalają zaoszczędzić. A po drugie, aktualnie dostępne są projekty unijne i finansowane z budżetu państwa, umożliwiające pokrycie części kosztów związanych z zakupem i instalacją specjalistycznego sprzętu.

Przykłady zrównoważonych inwestycji

Ekologiczne budownictwo

Cieszy się ogromną popularnością. Właścicielom nowych nieruchomości zależy na tym, by ich wymarzone domy były:

  • estetyczne,
  • oszczędne,
  • przyjazne dla środowiska naturalnego.

Inwestorzy i fachowcy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Projekty nowoczesnych domów są tworzone tak, by były komfortowe, a ich użytkowanie w jak najmniejszym stopniu wpływało na otoczenie.

Przydomowe farmy   

Krótko pisząc: zielona energia. Przydomowe farmy to rozwiązanie dla tych, którzy chcą świadome zarządzać energią i czerpać ją z odnawialnych źródeł. Pozwalają one np. zasilić urządzenia elektryczne w domu i jednocześnie zaoszczędzić na  prądzie. Pozyskiwanie energii nie obciąża środowiska. Wręcz przeciwnie. Umożliwia generowanie jej w naturalny sposób.

Czy ekologiczne rozwiązania są dla każdego?

Zdecydowanie tak! Dzięki nim można spełnić marzenie o zrównoważonym stylu życia. I przy okazji dołożyć swoją cegiełkę do poprawy kondycji środowiska. Przy stosowaniu ekologicznych rozwiązań wygrywa każdy. Planując budowę domu na wsi, warto wziąć pod uwagę szereg możliwości, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. A jeśli interesuje Cię architektura zgodna z naturą, odsyłamy do artykułu na ten temat na naszym blogu – klik.

Nieruchomości w Kampinosie

Architektura wpisująca się w naturalny krajobraz, czyli tzw. organiczna jest aktualnie bardzo modna. Domy z kamienia, cegły czy drewna cieszą się dużą popularnością wśród osób, które decydują się na budowę własnych czterech kątów. Dla mieszkańców większych miast idealnym do tego miejscem jest otulina Puszczy Kampinoskiej. Nieruchomości i działki pod budowę domu w tym regionie zwracają na siebie uwagę coraz liczniejszej grupy inwestorów.

0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244