Poznaj Kampinos

Wycieczki

Mapy & szlaki

Warto wiedzieć

Top

Lokalizacja

Leoncin położony jest na północnym skraju Puszczy Kampinoskiej sąsiadując z Parkiem od strony północnej. Najbliższym dużym miastem jest Nowy Dwór Mazowiecki.

Z Warszawą dzieli go odległość około 40 kilometrów. Dojazd do Leoncina ze stolicy jest szybki, dzięki dwupasmowej drodze numer 7.

O tym warto wiedzieć

  • W Leoncinie urodził się Isaac Bashevis Singer, który w 1978 r. został laureatem literackiej Nagrody Nobla. Niestety do naszych czasów nie zachowały się żadne miejsca ani pamiątki, które związane były z jego twórczością i działalnością.
  • Miejscowość ta jest siedzibą stowarzyszenia „Enjoy Leoncin”, które za cel stawia sobie m.in. promowanie kultury, dziedzictwa historycznego, ochrony środowiska, turystyki i rekreacji.
  • Naturalną atrakcją turystyczną Leoncina są wydmy śródlądowe, których powstanie szacuje się na epokę plejstocenu. Powstały one z drobnoziarnistego żółto beżowego piasku. Uroki miejscowości z pewnością docenią także fani historycznych ciekawostek i architektury. Znajdą tu m.in. neogotycki kościół św. Małgorzaty wybudowany w latach 1881–1885, drewnianą kaplicę cmentarną im. Św. Trójcy z 1789 roku, a także cmentarz z grobami polskich żołnierzy, którzy polegli w 1939 roku.

Tędy na szlak

Głównym szlakiem przebiegającym przez Leoncin jest żółty szlak im. Aleksandra Janowskiego o długości 21 kilometrów. Na całej trasie występuje aż 5 obszarów ścisłej ochrony przyrody, co zdecydowanie podnosi jego atrakcyjność.

Mapa szlaków pieszych i rowerowych

Mapa szlaków pieszych i rowerowych w Kampinoskim Parku Narodowym. Wszelkie prawa zastrzeżone. Mapa przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego.
Kliknij tutaj, aby pobrać mapę PDF
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/phate24/domains/kampinos.org/public_html/wp-content/plugins/backpacktraveler-instagram-feed/lib/backpacktraveler-instagram-api.php on line 244